تعمیر پیچ گوشتی شارژی ماکیتا

به‌عنوان فردی که با ابزار‌برقی کار می‌کند، هرگز اهمیت عملکرد مناسب پیچ‌گوشتی شارژی را انکار نخواهید کرد. این محصولات زمانی که قصد باز کردن پیچ و مهره‌هایی که مخصوصا طی زمان در اثر زنگ‌زدگی سفت شده‌ند، به‌کار می‌آیند.

پیچ‌گوشتی‌های شارژی فارغ از این‌که نیاز مبرم به باز‌کردن پیچ‌ها را فراهم می‌کنند، کار دریل را نیز انجام می دهند. مثلا، با پیچ‌گوشتی های شارژی با استفاده از سر‌مته‌های شش‌گوش دریلی، می‌توانید سوراخ‌هایی در فولاد و چوب ایجاد کنید. با وجود این سطح از کارایی و عملکرد دو‌گانه، عجیب نیست که در بازار به‌دنبال یک پیچ‌گوشتی شارژی جدید بگردید.

چه به‌دنبال جایگزین کردن پیچ‌گوشتی شارژی قدیمی خود باشید، چه برای اولین بار قصد اضافه‌کردن این دستگاه به مجموعه ابزارتان را داشته باشید، ماکیتا انتخابی فوق‌العاده برای خرید خواهد بود.

اما پیچ گوشتی شارژی ماکیتا هم مثل هر برند دیگر در صورت خرابی نیاز به تعمیر دارد. اینجاست که نیاز به یک مجموعه قابل اعتماد برای تعمیر دستگاه های خود دارید.

نمایندگی تعمیر پیچ گوشتی شارژی ماکیتا

ابزار فابریک، مجموعه‌ای است که با سال‌ها تجربه در زمینه تعمیر و نگهداری انواع ابزارآلات برقی، خدمات متنوع و با کیفیتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. از جمله خدمات این مجموعه، می‌توان به تعمیر پیچ گوشتی شارژی ماکیتا، یکی از برندهای مطرح و پرطرفدار در صنعت ابزارآلات برقی، اشاره کرد. پیچ گوشتی شارژی ماکیتا، دستگاهی است که با داشتن قابلیت‌های منحصر به فرد، از جمله سرعت و دقت بالا، قدرت و عمر طولانی باتری، سبک و قابل حمل بودن، و طراحی ارگونومیک، به عنوان یک ابزار ضروری در کارهای نصب و تعمیرات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه در مدل‌های مختلف با ولتاژ‌های 12، 14.4 و 18 ولت و با قابلیت تغییر سرعت عرضه شده است.

ابزار فابریک، با داشتن کادر مجرب و متخصص، تجهیزات پیشرفته و قطعات اصلی، آماده ارائه خدمات تعمیر پیچ گوشتی شارژی ماکیتا به همه مشتریان عزیز است.

در ادامه هرآنچه باید درباره پیچ‌گوشتی شارژی بدانید را در اختیارتان می‌گذاریم.

چگونه از پیچ‌گوشتی شارژی نگهداری می‌کنید؟

پیچ‌گوشتی شارژی ماکیتا دارای ویژگی‌های خود‌نگهدارنده موثری است. این ویژگی‌ها طول‌عمر محصول را افزایش می‌دهند. با‌این‌حال، نباید به کلی از نگهداری آن‌ها غافل شوید. نگهداری نکردن مناسب ممکن است برای سلامت دستگاه‌تان زیان‌آور باشد. به همین منظور در این‌جا نکاتی را برای نگهداری از پیچ‌گوشتی شارژی‌تان آورده‌ایم:

1. آن را مرتبا روغن‌کاری کنید

مانند بسیار از ماشین‌آلات دیگر، پیچ‌گوشتی شارژی نیز دارای قطعات متحرکی است. به‌عنوان مصرف‌کننده‌ای که مرتبا، یا حتی دیر‌به‌دیر، از این وسیله استفاده می‌کند باید آن را مرتبا روغن‌کاری کنید. این عمل موجب کاهش خسارت ناشی از اصطکاک می‌شود.

2. آن را مکرر تمیز کنید

اگر برای‌تان مقدور است، پس از هر‌بار کار سنگین آن را تمیز کنید. این کار خصوصا اگر از پیچ‌گوشتی شارژی به‌عنوان دریل استفاده می‌کنید بسیار مهم است. زیرا هنگام سوراخ کردن سطوح، ذرات گرد‌و‌غبار در اطراف پخش می‌شوند. مدل X335S ماکیتا باوجود فناوری حفاظتی فوق‌العاده نیز مصون نیست. به‌همین منظور، کار‌های کوچکی مانند دمیدن هوا در شکاف‌ها با استفاده از گردگیر بادی مفید است.

3. دور از مکان‌های مرطوب نگهداری شوند

ناسازگاری ابزار و وسایل الکتریکی با آب مسئله تازه‌ای نیست. بنابراین برای اطمینان از امنیت محصول‌تان، آن را تا جای ممکن از آب دور نگه دارید. اگر آب بر روی سطح آن ریخت، در‌اسرع‌وقت آن را به‌نحو‌احسن پاک کنید.

4. از مقررات دمایی آن پیروی کنید

تامین برق پیچ‌گوشتی شارژی شما با یک باتری است. همین مسئله موجب آسیب‌پذیری آن در برابر شرایط بد آب‌و‌هوایی می‌شود. بنابراین نباید پیچ‌گوشتی شارژی‌تان را در مکان‌های بسیار سرد یا بسیار گرم نگه‌دارید. دمای اتاق باید مناسب باشد.

5.  از مته‌های تیز استفاده کنید

این کار خصوصا اگر از پیچ‌گوشتی شارژی به‌عنوان دریل استفاده می‌کنید بسیار مهم است. اگر مته‌های دریل‌تان به‌قدر کافی برای سوراخ کردن تیز نباشند، فارغ از اینکه چند دور‌بر‌دقیقه می‌چرخد، کارتان انجام نمی‌شود. با‌ این‌حال، این بد‌ترین آسیبی نیست که مته کند ممکن است به شما بزند. اگر مدام از مته‌های کند استفاده کنید، موتور پیچ‌گوشتی شما در اثر فشاری که برای سوراخ کردن سطح متحمل می‌شود، می‌سوزد.

سوالات راهنمای خریداران

پیچ‌گوشتی شارژی فرسوده می‌شود؟

این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که شما بیش‌از توان پیچ‌گوشتی از آن کار بکشید. به‌همین‌خاطر است که باید در نگهداری از پیچ‌گوشتی‌تان کوشا باشید.

تفاوت بین پیچ‌گوشتی شارژی با دریل چیست؟

با آن که پیچ‌گوشتی شارژی کار دریل را نیز می‌کند، اما با آن متفاوت است. پیچ‌گوشتی شارژی سبک‌وزن‌تر و کوچک تر از دریل است. علاوه‌بر این پیچ‌گوشتی شارژی توان پیچاندن و بستن قطعات به‌مراتب بزرگ‌تری را با گشتاور بسیار بالاتر دارد.

پیچ‌گوشتی شارژی بهتر است یا دریل؟

این دو ابزار نسبتا متفاوتی هستند. در عین خدمات مشابه، ,ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. کارکرد دو‌گانه پیچ‌گوشتی شارژی در‌عین این که مزیت محسوب می‌شود اما لزوما آن را بهتر از دریل نمی‌کند.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *