عیب یابی دریل چکشی دیوالت DW511

در این مطلب به بررسی عیوب رایج دریل چکشی Dewalt DW511 پرداخته ایم. با ما همراه باشید. در صورت نیاز به تعمیر دریل دیوالت خود با ما تماس بگیرید.

1. دریل کار نمی کند

پاسخگو نبودن موتور دریل، در این حالت دریل روشن نمی‌شود و مته حرکت نمی‌کند.

خراب‌شدن سیم برق

مطمئن شوید که سیم برق درون پریز قرار‌دارد. پس از آن، اگر همچنان دریل کار ‌نمی‌کرد، سیم را از جهت قطع‌شدن، فرسودگی و آسیب‌دیدگی بررسی‌کنید. اگر سیم سالم به نظر می‌رسد، لازم است که آن را تعویض کنید.

خرابی پریز برق

اگر شما سیم برق را از نظر بودن در پریز بررسی‌کرده‌اید و همچنان دریل کار نمی‌کند، دریل را به پریز دیگری بزنید تا مطمئن شوید که اشکال از پریز است نه از دریل.

2. دریل بیش از حد داغ می شود

وقتی هنگام انجام کار، دریل شروع به داغ‌شدن بیش از حد می‌کند، عملکرد به طور چشمگیری افت می‌کند و ممکن است از تهویه‌‌ها دود خارج شود.

پوشیده‌شدن تهویه از گرد‌و‌خاک

اگر تهویه‌های دریل از خاک پوشیده‌ شده‌باشند ممکن است دیگر اجزای داخلی دریل نیز در همین وضعیت باشند. در این حالت توسط کمپرسور هوا خاک جمع‌شده روی تهویه‌ها را تمیز می‌کنیم. اگر دریل همچنان داغ می‌شود باید بدنه دریل را باز کنید و درون آن را به طور دقیق‌تری تمیز کنید.

استفاده‌ی بیش از حد از دریل

مطمئن شوید که از ابزار برقی بیش‌ از حد استفاده نکنید. دریل برقی دیوالت برای سوراخ کاری سطوحی سخت‌تر از چوب ساخته شده‌است. اکر دریل برای مدت طولانی استفاده شده‌باشد ممکن است داغ شود بنابراین حتما به ابزار استراحت دهید تا خنک شود.

3. ماشه‌ی دریل گیر کرده است

وقتی ماشه‌ی دریل را فشار می‌دهید، در همان حالت گیر کرده و حرکت نمی‌کند.

گیر کردن یا خرابی کلید سوئیچ

بالای ماشه یک کلید وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد که حرکت مته‌ی دریل را در حالت رو به جلو و یا معکوس قرار دهید. بررسی کنید که کلید در یکی از این دو حالت قرار داشته‌باشد. اگر کلید در وسط گیر کرده‌باشد ماشه کار نخواهد‌کرد.

ماشه‌ی چسبناک یا گیر کرده

در این حالت ممکن است نیاز به تمیز کردن ماشه‌ی دریل باشد. بدنه‌ی دریل را باز کنید تا به اجزای ماشه‌ی دریل برای پاک‌کردن آن از آلودگی و خاک جمع‌شده روی آن دسترسی پیدا کنید.

4. مته در سه‌نظام نمی ماند

در این حالت در هنگام کار کردن با دریل مته از سه‌نظام خارج شده و می‌افتد.

محکم نشدن سه‌نظام

در این مشکل سه‌نظام پس از محکم‌شدن توسط کلید دوباره شل شده‌است. از کلید سه‌نظام جهت محکم‌کردن هر سه روزنه استفاده کنید تا مطمئن شوید که مته در جای خود محکم باقی می‌ماند.

از مته‌های کم‌تری استفاده کنید

بر اساس شکل قسمتی از مته که در سه‌نظام قرار‌ می‌گیرد، دو نوع مته وجود دارد: مته‌های شش‌پر و سیلندری. مته‌های شش‌پر محکم‌تر از مته‌های سیلندری درون سه‌نظام قرار‌می‌گیرند و این امر باعث کاهش احتمال سر‌خوردن مته می‌شود.

فرسایش مته‌ها

مته‌های فرسوده را تعویض کنید تا راحت‌تر در سطح فرو‌ روند.

5. عملکرد دریل کاهش پیدا کرده است

دریل عملکرد نامطلوبی دارد.

استفاده از تنظیمات اشتباه

این دریل‌ دارای دو تنظیم است: تنظیمات سوراخ‌کاری و تنظیمات چکشی. مطمئن شوید که از تنظیمات درست برای سطحی که می‌خواهید روی آن کار کنید، استفاده می‌کنید. تنظیمات چکشی در دریل برای سطوحی مانند گچ، آجر و بلوک‌های بتونی استفاده می‌شود. اگر دریل روی یکی از این حالات تنظیم نشود کار نخواهد‌کرد.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *