چگونه یک دریل شارژی را به سیمی تبدیل کنیم؟

آیا دریل شارژی قدیمی‌تان مثل قبل خوب کار نمی‌کند؟ یا کاملاً بدردنخور شده‌است؟ به نظر من اگر چنین ابزار برقی دارید نباید از کلمه “بدردنخور” استفاده کنید، زیرا می‌توانید به راحتی دریل شارژی خود را به یک دریل سیمی تبدیل کنید؛ درست شنیده‌اید!

تبدیل دریل شارژی به دریل برقی از آنچه به نظر می‌آید، آسان‌تر است! اگر اندکی دانش در تعمیر دستگاه‌های دریل داشته باشید این کار به آسانی قابل انجام است. من افراد بسیاری را دیده‌ام که از این تکنیک استفاده کرده‌اند و خوشبختانه موفق شده‌اند.

تبدیل دریل شارژی به کابلی کاملاً منطقی است، به ویژه اگر دریل شما ضعیف‌تر از معمول شده باشد. با انجام این کار می‌توانید خود را از هزینه اضافی برای خرید یک دریل برقی جدید و با کیفیت بالا نجات دهید.

پس بیایید بدون حاشیه رفتن، به موضوع اصلی بپردازیم!

در حین تبدیل دریل شارژی به دریل سیمی، باتری قدیمی دریل شارژی خود را بردارید، سیم‌های لحیم کاری را از میان ابزارهای لحیم کاریتان بردارید و سپس یک سمت از سیم‌ها را به منبع تغذیه 12 ولتی خود وصل کنید.

اقلام مورد نیاز:

  • منبع تغذیه 12 ولت (10 آمپر)
  • ابزارهای لحیم کاری
  • یک پیچ‏گوشتی
  • سیم کافی

چگونه یک دریل شارژی را به یک دریل برقی تبدیل کنیم؟

برای تبدیل دریل شارژی به دریل برقی، ابتدا باید اقلام فوق‌الذکر را جمع آوری کنید، و سپس آماده به کار شوید. مراحل پایه زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: خارج کردن باتری قدیمی

از آنجا که قصد دارید دریل شارژی خود را به دریل برقی تبدیل کنید، اولین کاری که باید انجام دهید، برداشتن باتری قدیمی از دستگاه است. در این صورت، از پیچ‏گوشتی برای این کار استفاده کنید.

مرحله 2: برداشتن سیم لحیم

با استفاده از ابزارهای لحیم کاری‌تان به دقت سیم لحیم را جدا کنید. در حین انجام این کار، مطمئن شوید که لحیم به اندازه کافی گرما بگیرد تا اتصالات سیم‌های موجود را فوراً قطع کند.

مرحله 3: اتصال سیم‌ها به منبع تغذیه

عنوان همه چیز را می‌گوید؛ دست به کار شده و سیم‌های دیگر را برای ایجاد اتصال بین سیم‌ها و منبع تغذیه 12 ولتی بردارید. هنگامی که با موفقیت اتصال دادید، دریل شارژی خود را روشن کنید و تمام! موفق شدید! این چگونگی تبدیل دریل شارژی به دریل برقی است.

چه وقت نیاز به تبدیل دریل‌های شارژی به دریل‌های برقی است؟

آیا باتری دریل شارژی شما دچار مشکل شده یا به طور کامل بی‌استفاده شده است؟ احتمالاً این دلیل اصلی برای تبدیل دریل شارژی به دریل برقی است. پس از استفاده تقریبی از ابزارهای برقی بی‌سیم، باتری روز به روز ضعیف‌تر می‌شود. اگر نتوانید به درستی از ابزار شارژی مراقبت کنید، ممکن است باتری خیلی زودتر از موعد از کار بیافتد.

بنابراین اگر این اتفاق افتاده است، می‌توانید با دنبال کردن مراحل ذکرشده ابزار بی‌سیم خود را به یک ابزار کابلی تبدیل کنید. اما اشتباه نکنید که فوراً به اجرای فرآیند بپردازید. حتماً مطمئن شوید که اقلام لازم را جمع‌آوری کرده‌اید و حداقل دانش پایه‌ای در زمینه تعمیر ابزارهای برقی دارید تا کار به صورت ایمن انجام شود.

چگونه باتری دریل شارژی را بدون استفاده از شارژر، شارژ کنیم؟

استفاده از هر شارژر لپتاپی برای شارژ باتری دریل شارژی 20 ولت / 18 ولت شما ایده بدی نخواهد بود. راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید؛ مثلا اتصال سلول‌های قلمی AA به صورت سری، درخواست کمک از یک باتری دریل شارژی دیگر یا تهیه یک شارژر “LiPo متعادل”.

اما قبل از استفاده از هر شارژر لیتیوم پلیمری، مطمئن شوید که ابزار برقی بی‌سیم شما با آن سازگار است. در غیر اینصورت، احتمال کمی وجود دارد که این کار به انفجار منجر شود؛ این اتفاق به ندرت می افتد، اما احتمال آن وجود دارد.

آخرین راه، استفاده از پنل خورشیدی با ولتاژ 12 ولت است. برای شارژ دریل شارژی خود بدون هیچ گونه شارژری از این نوع پنل ها استفاده کنید؛ خیلی ساده است!

آیا دریل برقی قدرت بیشتری از دریل شارژی دارد؟

به دلیل دسترسی به ولتاژ 220 ولت، اکثر دریل‌های برقی قدرت بیشتری را از خود نشان می‌دهند. آن‌ها به طور معمول موتورهای با کیفیت بالاتری دارند که این امکان را فراهم می‌کنند که دریل قادر به تولید سرعت و گشتاور بیشتری نسبت به دریل‏های شارژی باشد.

اما اشتباه نکنید؛ در بازار فعلی صدها مدل درجه یک دریل‌های شارژی وجود دارد که قوی‌تر و کاراتر هستند. اما در اکثر موارد، دریل‌های برقی برای پروژه‌های مرتبط با کارهای سنگین مناسب‏تر هستند. پس بهتر است با توجه به اینکه کدام یک از این نوع دریل‏ها برای شما مناسبتر است دست به خرید بزنید.

جمع‌بندی

در کل، تبدیل دریل شارژی به دریل برقی به نظر خیلی آسان می‏آید، مخصوصا حالا که مراحل اساسی برای انجام این کار را به شما نشان داده‌ام. بنابراین اگر توجه کرده‌اید که دریل شارژی قدیمی‌تان کار نمی‌کند، یا بهتر بگوییم باتری آن تقریباً بی‌استفاده شده است، این کار را امتحان کنید. من اطمینان دارم که بدون هیچ خطر و مشکلی این کار را انجام خواهید داد. با این کار، ابزار شما دیگر بی‌استفاده به نظر نخواهد آمد، و دوباره می توانید از آنها به خوبی استفاده کنید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *