آیا دریل های شارژی مانند سیمی قدرتمند هستند؟

در هنگام خرید دریل متوجه می‌‌شویم که دو نوع دریل با توجه به منبع تغذیه آن موجود است. دریل شارژی و دریل‌‌ برقی. این دو مدل تفاوت‌های زیادی در عملکرد، نحوه استفاده، ایمنی، منبع تغذیه و تجربه کاربری دارند. در این میان منبع تغذیه اصلی ترین نکته‌‌ای است که باید در نظر بگیریم. حال ببینیم کدام دریل قدرتمندتر است؟

به طور معمول، دریل‌‌های برقی قدرتمندتر از دریل های شارژی هستند. با توجه به اینکه دریل‌‌های برقی منبع تغذیه سیمی دارند می توانند برای مدت طولانی بدون مشکل کار کنند و توان بیشتری نسبت به دریل‌‌های شارژی تولید کنند. بنابراین دریل‌‌های برقی برای کارهای سخت توصیه می شوند.

عملکرد آنها به این بستگی دارد که شما برای چه کاری از آنها استفاده خواهید کرد. بیایید ببینیم کدام نوع دریل برای کارهای شما مناسب‌‌تر است. با ما همراه باشید.

منبع تغذیه شارژی یا برقی کدام بهتر است؟

دریل‌‌های شارژی، نیرو را از باتری که به دستگاه متصل است دریافت می‌‌کنند، در حالی که ابزارهای برقی برق را از پریز برق و از طریق سیم برق دریافت می کنند. عملکرد هر دو ابزار برقی سیمی و شارژی بستگی به کاری که انجام می‌‌دهد دارد.

برای کاربرانی که دائماً در فضای باز کار می کنند، ابزارهای شارژی بهترین انتخاب خواهند بود. اما به خاطر داشته باشید که برای تامین نیروی مداوم ابزار، یک باتری کاملا شارژ شده اضافی همراه خود داشته باشید.

از سوی دیگر، هنگام کار در داخل خانه، ابزارهای بی سیم از بسیاری جهات سودمندتر خواهند بود. آنها به اندازه باتری های بی سیم سنگین نیستند.

هنگام کار در تمام روز، کاربران ممکن است استفاده از ابزارهای برقی سبک وزن را نسبت به ابزارهای شارژِی راحت بدانند. با این حال، برخی ممکن است سیم را آزاردهنده بدانند زیرا فقط می توانند از ابزار در اطراف پریز برق استفاده کنند. علاوه بر این، در صورت عدم نگهداری مناسب، سیم ممکن است در هم پیچیده شود.

باتری دریل چقدر قدرت دارد؟ بستگی به ولتاژ باتری و آمپر باتری دارد.

هر دو نوع معایب و مزایای خود را دارند. ابزارهای برقی و شارژی به دلایل مختلف بهترین گزینه هستند. برای کاربرانی که انتظار عملکرد و طول عمر عالی را دارند، ابزار برقی گزینه عالی خواهد بود. هنگامی که راحتی، قابل حمل بودن و ذخیره سازی به اهداف اصلی باشند، دریل‌‌های شارژی عملکرد بهتری خواهند داشت.

عملکرد دریل برقی و شارژی

مزایا و معایب عملکرد دریل‌‌های برقی و شارژی به کاری که برای آن استفاده می شود بستگی دارد. عوامل زیر ممکن است بر عملکرد هر دو دسته تأثیر بگذارد.

دریل‌‌های برقی

 • استقامت را می توان به عنوان مهمترین مزیت دریل برقی در نظر گرفت. شما می توانید بدون نگرانی از داغ شدن بیش از حد بیت های آن ها به طور مداوم در تمام طول روز از این ابزارها استفاده کنید.
 • مانند دریل‌‌های های شارژی سنگین نیستند. با این حال، ممکن است سیم‌‌ها کاربران را در حین کار با مشکل مواجه کند.
 • ابزار را فقط تا امتداد سیم می‌‌توانید حمل کنید که می تواند یک عیب بزرگ باشد.
 • دریل‌‌های برقی همیشه باید به یک پریز برق وصل شوند تا کار کنند. نمی توانند با باتری کار کند.

دریل شارژی

 • باتری دریل‌‌های شارژی پس از کار بلند مدت تمام می‌‌شود، حتی اگر باتری کاملاً شارژ شده باشد. کاربران همیشه باید یک باتری شارژ شده پشتیبان همراه خود داشته باشند که ممکن است آزاردهنده باشد و هزینه اضافی نیز به همراه داشته باشد.

این 09 نکته به شما کمک می کند تا دوام باتری دریل را افزایش دهید.

 • دریل‌‌های شارژی به دلیل باتری های سنگین آنها از دریل‌‌های برقی سنگین تر هستند.
 • با استفاده ازدریل شارژی، کاربران به راحتی می توانند بدون نگرانی در مورد طول سیم به مکان های صعب العبور بروند.

کاربران نگران اتصال دریل‌‌های شارژی به پریز برق نیستند. در مواقعی که برق نیست، کاربران می توانند بدون هیچ مشکلی از این ابزار استفاده کنند.

چرا دریل‌‌ها برقی و شارژی هستند؟

معمولاً دریل‌‌ها با توجه به منبع تغذیه به دو دسته برقی و شارژی دسته بندی می‌‌شوند. وقتی برای ادامه کار و کارهای سخت نیازمند تامین برق مداوم از طریق سیم هستیم. پس باید از دریل برقی استفاده کنیم.

برخی از دریل‌‌ها با باتری های لیتیوم یونی تغذیه می شوند. به این دریل های شارژی می گویند. در دریل های شارژی محدودیت قدرت وجود دارد. از این رو محدودیت عملکرد وجود دارد. اما می توان از آن برای کارهای خارج از منزل به خوبی استفاده کرد.

اگر می‌خواهید از دریل شارژی استفاده کنید، باید باتری‌های اضافی برای کارکرد طولانی‌تر داشته باشید.

تجربه کاربری و ایمنی دریل های برقی و شارژی

ابزارهای برقی کار را موثر می کنند و به نیروی فیزیکی کمتری نیاز دارند. در کنار این مزایای باورنکردنی، ممکن است شرایط خطرناکی نیز وجود داشته باشد. از آنجایی که ابزارهای برقی قدرتمند هستند، حوادثی که ممکن است ایجاد کنند بسیار شدید خواهد بود.

به ویژه، ابزارهای برقی مورد استفاده در سایت‌های ساختمانی و مصارف خانگی همیشه کارها را سریع‌تر می‌کنند و کاربر مجبور است تلاش فیزیکی کمتری انجام دهد.

ابزارهای برقی دارای قدرت زیادی هستند و اشتباهات و حوادثی که ممکن است رخ دهد جدی خواهند بود. ابزارهای برقی هر ساله باعث حوادث و آتش سوزی های متعددی می‌‌شوند، بنابراین قبل از استفاده از ابزارهای برقی حتماً به دقت استفاده کنید.

استفاده محتاطانه از این دریل‌‌ها تحت مقررات تهیه و استفاده از تجهیزات کار (PUWER) قرار دارد و به همین دلیل کاربران باید این قوانین را هنگام استفاده از دریل‌‌های برقی و شارژی و سایر وسایل در یک سازمان خاص بپذیرند.

ممکن است مشکلاتی مانند برق، صدا و لرزش وجود داشته باشد که در صورت عدم استفاده صحیح از آنها ممکن است منجر به آسیب جدی و حتی مرگبار شود.

 • وقتی صحبت از دریل‌‌های برقی می شود، سیم‌‌ها و دوشاخه‌‌های استفاده شده در دریل تا لبه های تیز باز می شوند و حرارت ممکن است آسیب بزند. هنگام استفاده از دریل برقی، سیم‌‌ها در امتداد کف کشیده می شوند و احتمال زیادی وجود دارد که سیم‌‌ها آسیب ببینند.
 • سیم‌‌ها و دوشاخه‌‌ها را پس از استفاده در انبار نگه دارید. هنگام نگهداری دریل‌‌های برقی به دلیل خم شدن بیش از حد، سیم‌‌ها و دوشاخه‌‌ها ممکن است آسیب ببینند پس از خطراتی که می‌‌توانند باعث آسیب شوند دور بمانید.
 • نزدیکترین پریز را امتحان کنید و در صورت لزوم از کابل‌‌های پسوند استفاده کنید.
 • باید پریزهای برق مناسب را برای دوشاخه دریل انتخاب کنید زیرا اصلاح شاخه ممکن است منجر به شوک الکتریکی شود.
 • قبل از استفاده از دریل، مطمئن شوید که دوشاخه ها را بررسی کرده اید تا از آسیب داخلی، اینکه آیا دوشاخه به درستی به فیوز منطبق متصل شده است یا خیر مطمئن شوید و داغ شدن بیش از حد آن را بررسی کنید.
 • علاوه بر این، قبل از استفاده بررسی کنید که اتصالات و پوشش‌‌ها آسیبی ندیده باشند. سیم‌‌های داخلی نباید روباز باشند.
 • اگر سیم‌‌ها یا دوشاخه‌‌ها آسیب دیده باشند، سعی کنید آنها را از طریق یک فرد باتجربه تعمیر کنید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *